System szynowy Pressix CC 41

Kostka wciskowa PB 41

Zastosowanie

System szybkiego montażu do mocowania obejm rurowych i innych elementów systemowyh Sikla do szyn montażowych; pasuje do wszystkich typów szyn od szerokości 41 mm (również do szyn podwójnych ).

  • oszczędność czasu montażu dzięki użyciu gotowej kostki, zamiast dwóch pojedynczych elementów

  • przy pionowym montażu szyn kostka utrzymuje się samoistnie dzięki funkcji sprężyny; jednocześnie kostkę można w łatwy sposób ręcznie przesuwać

  • kostkę można kompletować ze złączkami gwintowanymi, prętami gwintownymi, śrubami i innymi elementami wyposażonymi w gwint

Sposób dostawy

Kostka kompletnie zmontowana wstępnie.

Montaż

Włożyć kostkę wciskową do szyny montażowej; obracając w prawo łapę dociskową o 90° płytka gwintowana ustawia się w odpowiedniej pozycji, zazębiając się z szyną montażową; dokręcić nakrętkę lub inny element - gotowe!

Uwaga:
Min. głębokość wkręcenia od krawędzi dolnej łapy dociskowej = 20 mm.

Dane techniczne

Dopuszczalne obciążenie uzależnione jest od użytych do skompletowania zestawu złączek lub prętów gwintowanych; nie można również dopuścić do przekroczenia wartości dopuszczalnej nośności punktowej szyny montażowej i jej dopuszczalnego momentu gięcia ramienia. Wartości te można odczytać w danych technicznych odnoszących się do poszczególnych produktów.

FQ =
dopuszczalna siła poprzeczna (obowiązuje również przeciw przesunięciom)
FZ =
dopuszczalna siła ciągu na kostkę
M =
moment dociągający nakrętki lub innego elementu w celu osiągnięcia siły poprzecznej FQ (obowiązuje dla złączek gwintowanych od klasy wytrzymałości 4.6, bez nacięć w obszarze dociągu)

Materiał:
Stal, ocynk galwaniczny

W poniższej tabeli podane są dopuszczalne wartości obciążeń nominalnych dla kostki wciskowej PB 41.

Dopuszczenia / Deklaracje zgodności

KOT 0808/2019

TypM
[Nm]
FZ
[kN]
FQ
[kN]
G
[kg]
Opak.
[szt.]
Nr. artykułu
M8105,81,50,1150 160380
M10189,32,50,1150 160399
M123210,03,00,1350 171287